Ceramika łazienkowa, armatura sanitarna, systemy hydromasażu, sauny, meble łazienkowe, płytki ceramiczne, zlewozmywaki, armatura kuchenna

Villeroy & Boch
Marka Villeroy & Boch powstała w 1748 roku, będąc początkowo znaną głównie z produkcji porcelany. Wraz z rozwojem, firma stopniowo poszerzała asortyment o kolejne grupy produktów wyposażenia i dekoracji wnętrz.
Obecnie marka ma bardzo silną pozycję, 18 fabryk w Europie, obecna jest w 125 krajach świata, a w swojej ofercie ma zastawy stołowe (sztućce, szkło), płytki ceramiczne, ceramikę sanitarną, meble i akcesoria łazienkowe, baterie łazienkowe, zlewozmywaki ceramiczne i armaturę kuchenną, produkty wellness, spa i sauny.
Produkty dla łazienki i wellness to umywalki (w odcieniach bieli Weiss Alpin, Star White czy Pergamon): umywalka stojąca na blacie, umywalka podblatowa, umywalka nablatowa, umywalka meblowa, umywalka do wbudowania z przodu blatu oraz specjalna grupa małych umywalek przystosowanych do wnętrz, w których cenny jest każdy centymetr kwadratowy.
Poza umywalkami w tej grupie także miski WC, pisuary, deski sedesowe, bidety stojące i podwieszane, armatura łazienkowa (tutaj warto zwrócić uwagę na baterię LaFleur z kryształkami Swarowskiego).
Villeroy&Boch dostarcza także systemy do hydromasażu i sauny.
Dbając o kompleksowe wyposażenie łazienki producent oferuje także meble łazienkowe (blaty umywalkowe, szafki podumywalkowe, szafki, regały i lustra), elementy wyposażenia łazienki a także ręczniki i szlafroki. W kategorii artykułów specjalnych dla łazienki m in. umywalnie szeregowe.
Ceramika Villeroy&Boch to kolekcje płytek ściennych i podłogowych do kuchni, łazienki i na taras. Charakteryzują się one dużą rozpiętością rozmiarów: od 5x5cm do nawet 30x60cm.
Od 1988 roku firma używa w produkcji płytek, ceramiki oraz zlewów także ceramicplus – materiału zapewniającego idealnie gładką powierzchnię, odporną na osadzanie brudu.
W propozycjach dla kuchni Villeroy&Boch ma nie tylko porcelanę stołową, z której słynie ale również zlewozmywaki, armaturę oraz wyposażenie dodatkowe jak np. inteligentne dodatki do zlewozmywaka: dozownik na płyn, dopasowane koszyki druciane, sita, miski na resztki i deski do krojenia.
W kategorii zlewozmywaków na szczególną uwagę zasługuje praktyczne rozwiązanie jakim są zlewozmywaki narożne. W armaturze bateria podokienna, mocowana w sposób umożliwiający jej zupełnie płaski ułożenie na zlewozmywaku, a więc przydatna w kuchniach z oknem zaczynającym się na linii blatu (bateria Como Window).