Instalacje łazienkowe

Viega

Viega to marka z ponad 100-letnią tradycją i niemieckimi korzeniami. Firma chętnie inwestuje w centra badawcze i rozwojowe, w których powstają pomysły innowacyjnych rozwiązań. Produkty Viega zapewniają kompleksowe rozwiązania dla instalacji wodnych, gazowych, grzewczych, kanalizacyjnych i podtynkowych. Powstają z materiałów najwyższej jakości (miedź, brąz, stal szlachetna, tworzywo sztuczne).

Viega ma dobrze rozwiniętą sieć serwisową, szkoleniową i odbiorców w ponad 70 krajach.

Jednym z praktycznie stosowanych (już od ponad 20 lat!) rozwiązań firmy Viega jest technologia łączenia rur przez zaprasowywanie zamiast lutowania: zapewnia to szybszy montaż i gwarantuje bezpieczeństwo i szczelność instalacji.

Swój asortyment producent podzielił na 3 duże grupy produktowe.

Systemy instalacyjne to ogromny wybór rur i akcesoriów do ich łączenia metodą zaprasowywania.

Produkty z grupy systemów zabudowy podtynkowej to ramy stalowe (do zawieszenia umywalki, zlewu, WC, pisuaru), spłuczki podtynkowe, płytki uruchamiające spłukiwanie w WC i pisuarach, elementy odpływowe, systemy spłukiwania do pisuarów.

Trzecia grupa produktowa to rozwiązania przeznaczone do odprowadzania wody (odpływy do wanien, brodzików, zlewozmywaków, umywalek, bidetów, WC, pisuarów i urządzeń) a także zapobiegające cofaniu się wody (zasuwy zwrotne).

Linia Viega Visign to cechujące się doskonałą stylistyką i najwyższą jakością rozwiązania dla łazienek. W tej grupie takie produkty jak Viega Advantiż Vario – odpływ liniowy z opcją przycięcia na wymiar, odpływy Rotaplex i Multiplex – połączenie dużej wydajności, niezawodności i łatwego montażu oraz dopływy Rotaplex Trio i Multiplex Trio, które poza eleganckim wyglądem gwarantują ciche i prawie bezszelestne napełnienie wanny wodą.

Zawory odpływowe Visign pozwalają na zamknięcie otworu odpływowego jednym naciśnięciem palca, a wyglądem wpasowują się w linię umywalki, w której je zainstalowano.

Syfony Eleganta z tej linii to eleganckie rozwiązania, których nie trzeba ukrywać pod szafkami czy w ścianie, stają się ozdobą i podkreślają charakter łazienki.

Viega oferuje również eleganckie odpływy liniowe (w tym rynny odpływowe) w pięciu rozmiarach – wyróżnione wieloma nagrodami za design, kratki i odpływy narożne oraz cechujące się wysoką wydajnością i eleganckim wyglądem odpływy do brodzików prysznicowych.