Glazura, terakota, gres

Nowa Gala

Fabryka Nowa Gala istnieje na polskim rynku od 18 lat. Nowa Gala zajmuje się produkcją gresowych płytek ceramicznych o szerokim wachlarzu kolorów, wzorów, powierzchni. Wśród wyrobów można znaleźć produkty o charakterze klasycznym i nowoczesnym, do zastosowania w budownictwie indywidualnym oraz użyteczności publicznej. Doświadczenie w produkcji gresu oraz ustawiczne doskonalenie kadry pozwala tworzyć unikalne zestawy produktów adresowanych do szerokiej rzeszy klientów. Fabryka Nowa Gala wciąż się rozwija, jej pracownicy mają ciągły kontakt z klientami, a dzięki temu szybko reagują na wymagania, życzenia i oczekiwania rynku. Jakość wyrobów fabryki potwierdzają wszelkie certyfikaty, atesty oraz świadectwo z zakresu higieny radiacyjnej. Nowości, które są wprowadzane na rynek cieszą się powodzeniem i podobają się klientom.

Fabryka proponuje kilkanaście kolekcji, a każda z nich składa się z gresów o różnych rozmiarach, kolorach i fakturach. Każda kolekcja inspirowana jest pięknem natury.

  • Kolekcja STONEWOOD nawiązuje do naturalnego rysunku drzewa, który prezentuje się dobrze w każdej przestrzeni.  Płytki drewnopodobne dostępne są w formatach 30×60, 15×60, 10×60 i występują w kolorystyce od beżu przez brąz i szarość aż po czerń.
  • Kolekcja SIGNUM jak i TREND STONE nawiązuje do nowoczesności i miejskiej przestrzeni wykreowanej z betonu, metalu i szkła.
  • Natomiast pochodzące z kosmosu metale i pozostałości rozbitych w przeszłości o powierzchnię ziemi meteorów to inspiracja dla kolekcji INOX o metalicznej strukturze.
  • Travertyn doceniany był już w czasach starożytnych, stosowany był do tworzenia posągów i wznoszenia niepowtarzalnych budowli. Fabryka Nowa Gala wyjątkowym klientom, którzy poszukują dla swojego wnętrza klasycznego klimatu, stworzyła serię TRAVERTINO będącą połączeniem wysokich walorów estetycznych i doskonałych parametrów użytkowych.
  • Seria ORIENTALE natomiast produkowana jest w prostej i tradycyjnej kolorystyce, by tworzyć ciepły i przyjazny nastrój. Kolekcja o wyraźnie rustykalnej stylistyce nadaje pomieszczeniu otwarty, pogodny charakter.

Gresy nieszkliwione CONCEPT, ZENITH, STONE LIFE i MARNI MODERNI produkowane są w dwóch wersjach wykończenia powierzchni. Płytki polerowane i płytki naturalne są rektyfikowane co pozwala łączyć ze sobą formaty, lub układać je modułowo.

  • Seria CONCEPT nawiązuje do naturalnych pokładów piasku, piaskowca i lessu.
  • STONE LIFE odwzorowuje naturalne granitowe struktury kamienne.
  • MARMI MODERNI to materiał inspirowany naturalnym marmurem

Płytki ZENITH produkowane są w formatach 30×60 i 60×60, STONE LIFE i MARMI MODERNI 40×40, 30×60 i 60×60, a CONCEPT dodatkowo w rozmiarze 30×30.

DOLOMIA, MAGMA i MUSCAT to kolekcje, które dostępne są o powierzchni półpoler i natura. Dolomit stał się inspiracją do stworzenia serii DOLOMIA, wulkaniczna lawa  to odzwierciedlenie  serii MAGMA. Gres szkliwiony MUSCAT nawiązuje do kolorów ziemi i natury.

Wzbogaceniem tych kolekcji umożliwiającą szeroką i ciekawą aranżację jest: listwa dekoracyjna, listwa szklana, narożnik podłogowy, rozeta, mozaika gresowa, cokół, stopnica.

Funkcjonalność i oryginalna estetyka to cechy charakterystyczne kolekcji QUARZITE, która przeznaczona jest głównie na powierzchnie o dużym natężeniu ruchu. Produkowane są w trzech powierzchniach płytki: gres polerowany, gres naturalny i gres strukturalny.
Fabryka Nowa Gala produkuje również gresy przemysłowe, które świetnie sprawdzają się na korytarz, obiekty handlowe, obiekty biurowe, obiekty sportowe i obiekty przemysłowe. Płytki te dostępne są w wymiarach 30×30 i 20×20 – a te mają grubość 12mm.