Płytki ceramiczne, gresy, gres polerowany, kafelki

Cersanit
Cersanit to jeden z liderów europejskiego rynku wyposażenia łazienek. Firma z polskim kapitałem i odbiorcami w kraju ale i poza nim (główne kierunki eksportu to: Rosja, Ukraina, Estonia, Litwa, Łotwa, Słowacja, Czechy, Węgry, Bułgaria, Rumunia, Niemcy, Francja, Wielka Brytania, Irlandia, Dania, Szwecja – ale firma ciągle dąży do rozszerzenia tej listy).
Cersanit znany jest z tego, że proponuje swoim klientom rozwiązania przemyślane i kompletne. W ofercie firmy znajdziemy wszystko co niezbędne do urządzenia łazienki: a więc od projektu (inspiracje gotowymi projektami, porady ekspertów, współpraca i udostępnianie swoich produktów w bazie CAD Decor – od 2013 dostępna także baza 3D Cersanit), przez wykończenie łazienki (w ofercie płytki łazienkowe, gresy i dodatki) aż po elementy wyposażenia: ceramikę sanitarną i meble łazienkowe.
Cersanit znany jest głównie z produktów tej ostatniej grupy: ceramiki sanitarnej. Oferuje bogaty wybór kolekcji standardowych ale i specjalne kolekcje dla małych łazienek i łazienki dla niepełnosprawnych.
Meble łazienkowe Cersanit to zarówno klasyczne, białe komplety jak i coraz częściej poszukiwane i cieszące się rosnącą popularnością meble łazienkowe drewniane (takie zestawy dostępne m.in. w kolekcji Mocca, Imatra czy Frida).
Bogata oferta płytek ceramicznych Cersanit to paleta barw i wymiarów (dostępne płytki ścienne – kafelki – w rozmiarach: 30×60, 20×50, 30×45, 25×35, 25×40, 20x25cm oraz płytki podłogowe – kafle – 33,3×33,3cm i 46,2×46,2cm). Na każdą z kolekcji składają się podstawowe płytki ścienne w kilku wariantach kolorystycznych, dopasowane do nich płytki ozdobne w tym samym wymiarze (często płytki z motywem kwiatowym, choć nie tylko – warto zwrócić uwagę chociażby na kolekcję Almeria i jej płytki z motylami), listwy (także listwy szklane ozdobne łazienkowe), wstawki, ordery. Dopełnieniem każdej kolekcji jest oczywiście propozycja pasujących do reszty płytek podłogowych.
Poza wymienionym płytkami ceramicznymi producent oferuje również bogaty wybór płytek gresowych do łazienki. Każda kolekcja to płytki ścienne, listwy i płytki podłogowe, część utrzymana w tonacji beżowo-brązowej (kolekcja Ancona, Syrio, Calsto), o żywych barwach (np. Mika), ciekawych wzorach (Carmen), mozaikowe (Amonit, Steel), imitujące drewno (jak choćby nowe kolekcje Gusto, Brosto, Nutto) czy kamień (Ambiente, Bristo). Gresy dostępne w różnych wymiarach płytek podłogowych jak i ściennych.

Cersanit produkuje też gresy techniczne w szerokiej gamie, również gresy techniczne o podwyższonej wytrzymałości oraz gresy techniczne specjalne z powierzchnią antypoślizgową.