Kostka brukowa, ogrodzenia, schody

Libet

Libet S.A jest obecnie wiodącym na polskim rynku producentem betonowych materiałów nawierzchniowych, w segmencie kostki brukowej premium ma on udział około 30% co czyni go liderem w tej dziedzinie (jego udział w rynku kostki brukowej ogółem wynosi około 21%, co daje firmie drugie miejsce w tej dziedzinie na rynku krajowym). Produkty premium kierowane są w głównej mierze do klientów indywidualnych, natomiast do realizatorów inwestycji infrastrukturalnych Libet wychodzi z ofertą produktów z segmentu standardowego i przemysłowego.

Oferta firmy to wspomniane wcześniej kostki brukowe (Classic – standardowe i Decco – dekoracyjne), a także płyty tarasowe(linia Libet Impressio), płyty z naturalnego kamienia (Patio), produkty elewacyjne (Libet Fassade) oraz produkty przemysłowe (krawężniki, korytka, obrzeża, płyty oraz kostki betonowe, palisady, płyty ażurowe i inne). Oprócz tego znajdziemy wybór elementów dekoracyjnych z betonu architektonicznego (Libet Stampo) oraz szeroki wybór elementów uzupełniających takich jak gazony, schody, palisady czy ogrodzenia (Libet Completto).

Spółka prowadzi obecnie produkcję w 14 zakładach o łącznej mocy produkcyjnej ok. 14 mln m2 w skali roku (kostka standardowa), na 24 liniach produkcyjnych. Proces produkcyjny w zakładach Libet S.A. charakteryzuje się bardzo wysokim poziomem automatyzacji, wykorzystaniem najnowszych technologii, korzystaniem z surowców wysokiej jakości oraz dbałością o bezpieczeństwo pracy.

W celu optymalizacji kosztów transportu zakłady produkcyjne Libet S.A. mieszczą się w regionach Polski o najwyższym popycie na kostkę brukową (transport kostki z segmentu standardowego pozostaje opłacalny przy odległości do 250 km od zakładu produkcyjnego, w przypadku kostki z segmentu przemysłowego – do 150 km od zakładu).

Firma prowadzi prężnie działającą sieć dystrybucji z własnymi Autoryzowanymi Punktami Sprzedaży oraz oferuje swoje produkty firmom zajmującym się budownictwem drogowym i hurtowniom ogólnobudowlanym. Obok sprzedaży i dystrybucji swoich wyrobów Spółka oferuje także usługi projektowania i aranżacji posesji.

Głównym akcjonariuszem Libet S.A. jest spółka IAB Financing S.a.r.l. z siedzibą w Luksemburgu (38,17% akcji), drugim dużym udziałowcem jest spółka  Innova/4 L.P. Legg Mason (17,86% akcji), a pozostałe akcje są własnością inwestorów giełdowych.