Materiały budowlane, chemia budowlana, klej do płytek, fugi, silikon, hydroizolacja, izolacja tarasu

Mapei

MAPEI to marka istniejąca od 1937 roku, producent chemii budowlanej. Grupa posiada 65 oddziałów terenowych i 63 fabryki na 5 kontynentach.

W Polsce istnieje od 2000 roku, obecnie posiada fabryki w Gliwicach i Barcinie i jest niekwestionowanym liderem w swojej branży (od 2007 roku nieprzerwanie otrzymuje tytuł „Marka Roku” –kategoria kleje do płytek oraz fugi). Firma dba również o to, aby oferowane produkty były przyjazne środowisku. Ma też świetnie rozwiniętą sieć doradztwa technicznego i wysoki poziom organizowanych szkoleń produktowych.

Oferta obejmuje: produkty do montażu płytek ceramicznych i kamienia naturalnego (hydroizolacje, kleje, masy wyrównujące, preparaty gruntujące, produkty do przygotowania podłoża, uszczelniacze plastyczne, zaprawy do spoinowania).

Następne grupy produktowe to produkty do montażu wykładzin elastycznych i tekstylnych (kleje do listew, kleje do pokryć ściennych, kleje do wykładzin, mieszanki samopoziomujące i wygładzające i in.) oraz produkty do montażu posadzek drewnianych (m. in. lakiery i preparaty do pielęgnacji parkietu, preparaty do zespalania pęknięć, preparaty zwiększające przyczepność, tiksotropowe zaprawy wygładzające i naprawcze).

Wśród specjalistycznych produktów linii budowlanej producent oferuje najróżniejsze materiały, których przeznaczeniem jest: naprawa betonu z zastosowaniem spoiw cementowych, konsolidacja konstrukcji murowych, łączenie konstrukcyjne klejami epoksydowymi, ochrona antigraffiti, ochrona zbrojenia, ocieplenie zewnętrznych ścian budynków, renowacja i osuszanie murów (tynki renowacyjne).

Mapei dostarcza swoim klientom także: posadzki mineralne i żywiczne, membrany syntetyczne, domieszki do betonu, ocieplenia, tynki, farby, uszczelnienia oraz izolacje przeciwwodne.