Materiały budowlane, chemia budowlana, klej do płytek, fugi, silikon, hydroizolacja, izolacja tarasu

Ceresit
Ceresit jest jedną z trzech sztandarowych marek Henkel Adhesive Technologies, a jego produkty na polskim rynku dostępne są od 1990 roku (na świecie marka obecna od ponad 100 lat). Firma posiada trzy zakłady produkcyjne w Polsce i jest drugim co do wielkości producentem chemii budowlanej w kraju.
Firma działa i rozwija się zgodnie z filozofią zrównoważonego rozwoju, cały czas poszukując nowoczesnych, profesjonalnych i ekonomicznych rozwiązań produkcyjnych. Ceresit posiada w Polsce (Stąporkowo) swoje niezależne laboratorium, w którym prowadzone są badania jakościowe produktów oraz powstają nowe receptury. W tej samej lokalizacji znajduje się Centrum Szkoleniowe Ceresitu gdzie prowadzone są szkolenia z zakresu stosowania produkowanych przez firmę materiałów.
Bogata oferta Ceresitu obejmuje: produkty do wykonywania i napraw posadzek ( zaprawy samopoziomujące, grunty Ceresit, jastrychy, powłoki epoksydowe), zaprawy do klinkieru, szpachlówki do klinkieru, zaprawy do tynku, zaprawy do klinkieru, uszczelniacze (silikon, uszczelniacz akrylowy, bitumiczny uszczelniacz dekarski, uszczelniacz kominkowy, sznur dylatacyjny), piany poliuretanowe.
Kolejna grupa produktów Ceresit to materiały do kotwienia i montażu konstrukcji (klej montażowy, zaprawa montażowa, cement błyskawiczny, materiały izolacyjne i materiały do renowacji (specjalne produkty do renowacji jak np. nagrodzone „za wysoki stopień przydatności do prac renowacyjnych” zaprawa do uzupełniania ubytków w cegle czy zaprawa do uzupełniania ubytków w kamieniu), tynki renowacyjne, preparaty impregnujące (np.. hydrofobizator), membrany izolacyjne, izolacje cementowe i grubowarstwowe masy uszczelniające oraz produkty do naprawy betonu.
Produkty do układania i spoinowania płytek to produkty z których Ceresit jest najbardziej znany. Mamy tutaj szeroki wybór zapraw klejących (zaprawa klejąca do płytek, zaprawa do gresu, zaprawa do marmuru i zaprawa do mozaiki, niepyląca zaprawa klejąca, wysokoplastyczna zaprawa do płyt wielkoformatowych – nowość). Poza zaprawami: materiały uszczelniające i impregnujące, fugi i silikony (oczywiście także fuga wodoodporna, spoina wodoszczelna) i kleje chemoodporne.
W ofercie Ceresitu znajdziemy również gamę produktów do tynkowania, malowania i ocieplania budynków: tynki, farby gruntujące, zaprawy klejące do systemów dociepleń (zaprawa do wełny mineralnej, zaprawa do styropianu), siatki elewacyjne, farby elewacyjne oraz produkty Visage: tynk ozdobny, lakier ozdobny czy farba ozdobna.
Najwyższa jakość produktów Ceresit została wielokrotnie potwierdzona wyróżnieniami i nagrodami w licznych konkursach i na tragach.